KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396510

nr 1539 6510

Gustav Arne

(f. 1925), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1962, komposition, 24x38, yttermått inklusive ram, 27x41 cm

Kondition: duk på pannå

Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 8 maj 2023
kl 18:43:19

8/5 06:27:49 1      Vinnande bud

Gustav Arne

Läs mer om Gustav Arne